حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ 10 شوال 1441 Monday, 1 June , 2020 ساعت ×
مصاحبه اختصاصی

مصاحبه اختصاصی بیسیم‌چی با گیمر با غیرت اردبیلی که از مسابقه با رژیم صهیونیستی انصراف داد

شناسه : 3486 ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷ ارسال توسط : نویسنده : حامد محرم نیا منبع : یبسیم‌چی

اولین مصاحبه اختصاصی بیسیم چی با مهران احمدی گیمر با غیرت اردبیلی که از مسابقه با رژیم صهیونیستی انصراف داد

مصاحبه اختصاصی بیسیم‌چی با گیمر با غیرت اردبیلی که  از مسابقه با رژیم صهیونیستی انصراف داد
گیمر ایرانی

مهران احمدی این نامی است که در روز های اخیر زیاد شنیده ایم
مهران احمدی جوان باغیرت اردبیلی است که به مسابقات ISEF سئول کره جنوبی در رشته TEKKEN7 اعزام شده بود.
مهران وقتی فهمید که رقیبش از رژیم اشغال گر قدس هست به خاطر حمایت از مردم مظلوم فلسطین از مسابقه بدون تعلل انصراف می دهد.


در همین راستا بیسیم چی برای اولین بار مصاحبه اختصاصی با این جوان با غیرت اردبیلی در قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا استان اردبیل اختصاص داد و هم اکنون شما مصاحبه حامد محرم نیا خبرنگار سایت بیسیم چی و مهران احمدی را میخوانید

-آقای احمدی حالتون چطوره یکم از خودتون برامون بگین

خیلی ممنون،من مهران احمدی با نیک نیم گیمینگ sevlan هستم
تقریبا حدود ۱۶ سال است که TEKKEN بازی میکنم و حدودا ۱۰ سال است که به صورت حرفه ای TEKKEN بازی میکنم. یک سری مقام های کشوری دارم مثل رتبه چهام ICG ،قهرمانی کشور،قهرمانی تیم بتل کاپ ایران،قهرمانی دوره انتخابی.و مسابقه IESF اولین مسابقه اینترنشنال برای من بود که در سئول کره جنوبی برگزار شد.

-تخصص اصلی بازیتون چی هست؟

بازی TEKKEN

برای اعزام مسابقه انتخابی برگزار شد؟

بله مسابقات انتخابی برگزار شد و من هم در این مسابقه شرکت کرده بودم و سهمیه این مسابقه رو داشتم و این باعث شد که از سهمیه خودم استفاده کنم و به خاطر مقامی که در این دوره داشتم برای مسابقه IESF انتخاب شدم.

-از اعزام خودتون برامون بگین کی بود؟

واقعیتش اینه که چون اعزام ما فشرده بود و من هم تمام وقتم رو روی تمرین گذاشته بودم و از هر ۲۴ ساعت ۱۸ ساعت تمرین میکردم و به خاطر همین در تاریخ ها دقیق نیستم ولی یک روز زودتر از بقیه به کره رسیدیم تا اونجا هم یک روز تمرین داشته باشم و ۴ روز هم در اونجا بودیم خود مسابقات سه روز بود در سه رشته efootball pes 2020 و TEKKEN7و dota 2  انجام شد.
از ۵۰ کشور ورزشکار در این مسابقه شرکت کرده بودند و من هم در آنجا پرچم دار کشور ایران بودم با آقای پاجانی رفته بودیم و در گروه ایران دو نفر بودیم.

در این کاروان یک داور ایرانی هم همراه شما بودند؟ در چه رشته ای داوری کردند؟

بله آقای میثم حسینی، داور رشته pes بودند ایشون فوتبالی هستند و خیلی هم قوی ظاهر شدند و در این مسابقه چهار داور از سراسر دنیا انتخاب شده بودند سرداور مسابقات که از کشور کره جنوبی بود و از کشور های ایرلند و آلمان هم داور هایی در مسابقه حضور داشتند.

کی متوجه شدین که رقیبتون از رژیم صهیونیستی اسرائیل هست؟

واقعیتش اینه که وقتی قرعه کشی انجام شد من خودم از نتیجه قرعه کشی خبر دقیقی نداشتم و اولین بازیم هم با رقیبی از آفریقای جنوبی بود که به عنوان نماینده قاره آفریقا در این مسابقه شرکت کرده بود و در بازی بعدی با نماینده رژیم صهیونیستی مواجه شدم و بدون این که سرپرست ها خبری داشته باشن خودم انصراف دادم و خودم هم به اون جمع گفتم که ما رژیم کودک کش اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم و این یک توهین به کشور ایران است که بخواهد با نماینده یک رژیم صهیونیستی مسابقه دهد که البته این ها حتی یک کشور هم به حساب نمی آیند.

اعضا و سرپرست های تیم ملی چه واکنشی به این انتخاب شما داشتند؟

اعضا از نتیجه قرعه کشی ناراحت بودند و از تصمیم من برای انصراف حمایت کردند و شرف کشور ما خیلی مهم تر از اونه که با یک رژیم کودک کش که حتی ارزش دشمنی هم ندارد و بقیه کشور ها صرفا به خاطر پول صهیونیست ها آن ها رو به رسمیت شناخته اند و با آن ها مسابقه می دهند و ایران نیز در موضوع با بقیه کشور ها فرق دارد  و ما هیچ وقت شرفمون رو به خاطر پول یا چیز دیگه نمیفروشیم.

اون موقع که تصمیم گرفتین از مسابقه انصراف بدین در اون لحظه حستون چی بود؟

اصلا به اسم این رژیم رو به زبون آوردن یه توحین به خود آدم هست وقتی مقام معظم رهبری شخص اول مملکت این ها رو به رسمیت نمی شناسد من کی هستم که بخوام اونا رو به رسمیت بشناسم و با اونا رابطه برقرار کنم این توهین به خود کشور هست و بازم میگم که این ها حتی ارزش دشمنی رو هم ندارن چه برسد که بخواهیم با اون ها مسابقه بدهیم  یا حتی اسمشون رو به زبون بیاوریم.

اگر خدای نکرده بازم با این ها رو به رو شدید و این اتفاق دوباره افتاد چیکار میکنین؟

هزار بار اتفاق بیفته بازم همین کار رو میکنم مطمئنا هیچ مدال هیچ جایزه و هیچ مقامی ارزشش بالاتر از شرف یک کشور نیست.

-کی به ایران برگشتین

الان ۴ روزه که به ایران برگشتم.

-واکنش مقامات و مسئولان چی بود؟

از خود فدراسیون آقای تاج مهر و از بنیاد شهید برای خوش آمد گویی آمده بودند
آقای استاندار نیز قرار بود حضور داشته باشند ولی به علت به هم ریختن برنامه ها آقای سعیدی نتوانست با ایشان هماهنگ کند.

-واکنش خانوادتون و دوستانتون به این ماجرا چی بود؟

خوانوادم خیلی خیلی خوشحال بودند هنگامی که میخواستم اعزام شوم خودم هم فکر نمیکردم که این ماجرا برای کسی مهم باشد ولی هنگام بازگشت متوجه شدم که حتی در ورودی شهر نیز بنر خوشامد گویی برای من نصب شده است و حتی در محله نیز چراغانی کرده بودند و اونجا هم همسایه ها از من حمایت کردند و بعضی از دوستان هم ناراحت بودند که چرا به استقبال من نیامده بودند،دوستانم هم خیلی خیلی از من و این انتخابم حمایت کردند و آقای شاوران نیز گفتند که ان شا الله در دوره بعد من را به صورت مستقیم انتخاب خواهند کرد.

-الان قصد دارین چی کار کنین

الان قصد دارم تمریناتم رو بیشتر از گذشته کنم و در این مسابقات سئول پتانسیل ما برای پیروزی خیلی زیاد بود و دو نفر که از ایران اعزام شده بودند من و آقای پاجانی که از بزرگان pes هستند و بنده حقیر هم که در  tekken یل قدری هستم و رسما با یک کاروان دو نفره رفته بودیم که دو مدال طلا و کاپ کشوری را به ایران بیاوریم که این بد شانسی مانع آن افتاد و ایشالا دفعه بعد این کار رو حتما انجام خواهیم داد.

تو خونه بیشتر تمرین میکنین یا تو گیم نت؟

من اولا از باشگاه بیگ بنگ در شریعتی تشکر می کنم که شرایط را برای من فراهم کردند و من هم خودم بیشتر در خونه تمرین میکنم چون راحت تر است، چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین مخصوصا بچه هایی که میخوان تو این رشته ها بیشتر پیشرفت کنن و مقام های کشوری و بین المللی به دست بیارن بهتر است که تو خونه تمرین کنن. و یک خواهش هم از خوانواده ها هم دارم که گیمر ها رو درک کنن چون در هر حالت یک گیمر در خونه بازی کنه خیلی بهتر از این هست که در بیرون خونه به تفریح های ناسالم مثل قهوه خانه ها و… رو بیاورد و دنباله رو رفقای ناباب باشند.

درسته سرگرمی خیلی خوبی هست

دقیقا سرگرمی خیلی خوبی است ولی بعضی از بچه ها تایم زیادی رو برای گیم میزارن و این درست نیست و هر چی که از حدش بگذره باعث ایجاد مشکل میشه.

-به نظرتون چه مشکلات و محدودیت هایی برای جامعه گیمر ایرانی وجود داره و چه عاملی باعث میشه گیمر های ایرانی پیشرفت کنن؟

به این سوال شما این جواب رو میدم که در وحله اول اینترنت و پینگ.
که مشکل اصلی تمام گیمر های ما هست و باعث میشه که کلی از استعداد هایی که در این زمینه هست تلف بشه و به هدر بره.برای مثال بازی tekken  کلا در مورد ریاضیات هست مثلا ثانیه های ۶۰ فریم،در ۶۰ فریم ضرباتی هست که سه تا هیت باکس دارن بعدا وقتی ضربه ۱۶ فریم میزنیم اون یک منفی دارد مثلا ۱۴ در بخش آنلاین معمولا ۲ فریم عقب هستیم که باعث می شود که کاملا از حریف می افتیم و فکر میکنم که این مشکل در درگیر بازی های آنلاین نیز باشد.
و این که اردبیل هم از تهران دور است و اکثر افراد از تورنومنت ها حتی خبردار نمی شوند و اون قدر استعداد در اردبیل هست که گیم را دنبال کنند و در ایران و در بین الملل مقام برای کشور بیاورند

-گیم ایرانی چطور؟آیا گیم ایران رو دنبال میکنید؟

از گیم های ایرانی یکی خلیج عدن بود که خیلی اون رو دوست داشتم و به صورت حرفه ای اون رو دنبال کردم و بازی گرشاسپ هم بود که به صورت حرفه ای این بازی رو دنبال نکردم ولی بازی خیلی خوبی بود ولی  از زمانی که به صورت حرفه ای بر روی tekken تمرکز کردم از بازی های ایرانی خبر خاصی ندارم.

-به نظرتون گیمر های ایرانی باید این  مسیر رو دنبال کنن؟ چه آینده ای رو میتونیم برای گیمر ایرانی متصور باشیم؟

مسلما ورزش های الکترونیک در سال های آینده از ورزش های فیزیکی جلو خواهد زد،مطمئنا این اتفاق خواهد افتاد مثلا الان در فوتبال مسی و رونالدو به عنوان ایکون های این ورزش هستند و وقتی هم این افراد بازنشسته شوند از جذابیت های این ورزش خواهند کاست ولی این مشکل در ورزش  های الکترونیکی نیست مثلا در بازی رینبو ۶ این بازی الان ۵۰میلیون پلیر آنلاین دارند و و اگه پلیر های آفلاین رو نیز حساب کنیم تقریبا نزدیک ۲۰۰ میلیون پلیر دارد.
 و مخصوصا که الان گیم ها در بهترین حالت هستند و حتی ممکن است که گیمر ها حتی اسپانسر هم پیدا کنند مثلا وقتی خودم از کره جنوبی برگشتم از دو شرکت ای اکس ال و سیلکا آمریکا پیشنهاد اسپانسری دارم که هنوز با آن ها صحبت نکردم و فکر هم نمیکنم که پیشنهاد اونا رو قبول کنم.الان هم خودمون داریم از طریق مسابقات مختلف مثل مسابقه evo ژاپن پوینت جمع میکنیم و اگر گیمر های ایرانی خودشون رو در این مسابقات خیلی خوب نشون بدن احتمالش هست که طی یک مذاکرات با کمپانی باندی نامکو سازنده گیم های فایتینگ و گیم tekken 7 و آقای هارادا کارگردان  tekken و آقای مایکل موری تهیه کننده این بازی،یکی از فینال های بازی tekken رو در تهران یا در کیش برگزار کنیم.

-نظرتون در مورد بازی های بتل رویال چیست

بازی های بتل رویال سبک خاصی هست و یک نوآوری در صنعت گیم هست  و من هم از این بازی خوشم میاد و هیجان خاصی داره ولی مسابقات خاصی ندارد به جز این مسابقه آخری که توسط فورتنایت برگزار شده بود و بوگا نوجوان ۱۶ ساله امریکایی توانست نفر اول شود و جایزه ۳ میلیون دلاری را به دست آورد.

-برنامه شما برای آینده چی هست؟

کشف استعداد الان هم در تهران بچه ها به من گفتند که در این فکر باشید که یک مدرسه بزنیم در مورد بعضی از حوزه های گیمینگ،و اینجا هم استعداد هایی هست در بعضی از رشته های گیم که میخوام اونا رو جذب کنم تا این مسیر رو به صورت حرفه ای دنبال کنن.

-اگه سخن خاصی با مخاطبان ما دارین بفرمایین

من فقط طبق معمول از خانواده ها میخوام که از این فرهنگ قدیمی که گیم یعنی آتاری دست بکشند بله در گذشته این واقعیت داشت ولی الان نه رفته رفته این صنعت خیلی خیلی پیشرفت میکند هم از لحاظ مالی افتخار افرینی های گیمر های حرفه ای ایرانی باعث مستحکم شدن گیم در ایران میشود و الان هم قرار است تورنومنت های بازی tekken در ایران زیاد تر شود تا به صورت حرفه ای از طرف ارشاد و انجمن شناسایی استعداد ها انجام شود و خانواده ها باید درک کنند که گیمر بودن یک شغل است.

-سخن خاصی با مسئولان دارین؟

واقعیتش من سعی میکنم از طرف گیمر ها صحبت کنم و فقط از لحاظ افزایش تورنومنت ها و بهبود وضعیت اینترنت و حمایت مستقیم از گیمر ها در مسابقات که در تهران و بین المللی برگزار می شود،مثلا الان در استان مازندران شهرداری از گیمر ها حمایت کرده بود و برای آن ها یونیفرم نیز به اسم شهرداری چاپ کرده بود که آن ها هم در مسابقات انتخابی تهران برای کره جنوبی شرکت کرده بودند.

-خیلی از شما تشکر میکنم که امروز اینجا اومدی و وقتت رو در اختیار ما قرار دادی و  ممنون که برای کشور ما افتخار آفرینی میکنی.

خواهش میکنم سلامت باشید.

در انتها نیز از آقای حسن زاده مسئول قرارگاه فرهنگی فاطمه الزهرا استان اردبیل و آقای باقری مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل که برای انجام این مصاحبه زحمت کشیدند تقدیر و تشکر مینماییم.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.